Android işletim sistemi üzerinde oluşan yazılımsal hataları Xiaomi Redmi Note 9S cihazında sıfırlama, format atma gibi ile düzeltebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 9S Teknik Özellikleri
Redmi Note 9S 6.67 inç ekran boyutuna, IPS LCD ekran teknolojisine, 1080×2400 (FHD+) piksel ekran çözünürlüğüne, FHD+ ekran çözünürlük standardına, 395 PPI piksel yoğunluğuna, 60 Hz ekran yenileme hızına, 20:9 ekran oranına, 107.11cm² ekran alanına, Corning Gorilla Glass 5 ekran dayanıklılığına, kapasitif dokunmatik türüne, 16 milyon renk sayısına, 84.27% ekran / gövde oranına ve HDR, çizilmeye dirençli cam, oleophobic coating, HDR10, multi touch, çerçevesiz tasarım, ekran içinde ön kamera, 84% NTSC, 450 cd/m² ekran parlaklığına ve 1500:1 kontrast oranına sahiptir.

Yukarıda kısa bir özet olarak Xiaomi Redmi Note 9S modelinin özelliklerini sıraladık. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemini kullanmaktadır. Zamanla kullanıcıların düşüncesi ise Android işletim sisteminde takılmalar olduğu yada virüs bulaşma tehlikesini İOS cihazlara göre daha fazla olması olarak anlatılmaktadır. Bu gibi durumlar için ise cihazınız üzerinde bir sıfırlama yaparak zararlı içerikleri silebilir ve yeniden bir kurulum yaparak ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu işlem için neler yapmanız gerekiyor cihazınızı nasıl sıfırlayabilir ve sıfırlamadan önce neler yapmanız gerekiyor bunları sıralayalım..

Xiaomi Redmi Note 9S Format Atma- Xiaomi Redmi Note 9S Sıfırlama
1-
İlk olarak cihazınızın şarj durumunu kontrol ediniz ve en az yüzde 50 olarak olmasına dikkat ediniz.
2- Daha sonra ise cihaz içerisinde bulunan bilgilerinizi ilk olarak bilgisayarınıza yada cloud bir hesabınız varsa yedekleyiniz.
3- Son olarak ise sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlem için kısa yol olarak Xiaomi Redmi Note 9S cihazınız üzerinden Ayarlar ve Telefon Hakkında bölümüne geliniz. Buradan Fabrika Ayarlarına Sıfırlama bölümüne geliniz. Son olarak ise en alt bölümde olan Tüm Verileri Sil dedikten sonra cihazınız sıfırlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Telefonlarda Çift Uygulama Açma

Xiaomi akıllı telefonlarda yazılımsal olarak farklı özellikle karşımıza gelebilir ve uygulamalardan biriside…

Xiaomi Telefonlarda SIM PIN Kodu Değiştirme

Xiaomi telefonlarda SIM PIN kodu değiştirme işlemi nasıl yapılır? Bu işlemi yapmak…

Xiaomi Redmi Note 8 Yakınlık Sensörü Sorunu ve Çözümü

Son zamanlarda en çok satılan yada rağbet gören modellerden biriside bildiğiniz gibi…

Xiaomi Telefonlarda Ses Ayarları

Bu yazımızda eğer Xiaomi marka bir cihazınız varsa Xiaomi Ses Ayarları nasıl…