Xiaomi True Wireless Earphones 2 Basic Özellikleri
Xiaomi firması, bu modeli tanıtmadan birkaç ay önce ortaya koyduğu Mi Airdots 2 SE’yi yeniden adlandırılarak kullanıcılara ulaştırmışlardır. Eski modelle tasarım olarak bire bir aynı şekilde üretilmiştir. Ufak tefek donanımsal değişiklikler yeni modelin daha üst seviyelerde bir kulaklık olmasını sağlamıştır. Oldukça kompakt olan bu kutu yaklaşık 50 gram olarak ölçülmektedir. Kulaklıkların her biri ise 4.7 gram ağırlığa sahiptir. Yeni model bu kulaklıklar, ses sürücüsü olarak 14.2 mm olan seçenekle kullanıcılara ulaşmaktadır. Ortam gürültüsünü fiziksel olarak oldukça başarılı bir şekilde kesmektedir. Apple firmasının ürettiği Airpods modeliyle aynı uçlara sahip bu kulaklık fiziksel olarak başarılı bir izolasyon sağlamaktadır.

Her iki kulaklıkta da mikrofonlar bulunmaktadır. Kulaklıklar üzerinde dokunma etkisiyle çalışan tuşlar da bulunmaktadır. Otomatik oynatma, şarkı durdurma ve telefon cevaplama gibi birçok farklı işlem bu tuşlar üzerinde kodlanmaktadır. Bluetooth 5.0 bağlantısı da kulaklıkların oldukça yüksek bağlantı gücüne sahip olmasını sağlamıştır. Hem android hem de iOS ürünlerle oldukça uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bunun yanında Xiaomi telefonlarla özel yazılım sayesinde %100 uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Telefon kullanım süresi olarak oldukça tatminkar bir süre sunmaktadır. Kesintisiz olarak kulaklık şarjıyla yaklaşık 5 saate kadar aktif dinleme imkanına sahipken toplam 20 saate kadar kaliteli bir kullanım sunmaktadır.

Wireless olan bu kulaklık yalnızca şarkı dinleme deneyiminde değil telefon görüşmeleri için de oldukça fiyat performans ürünüdür. Çift taraflı mikrofon ENC teknolojisiyle kristal netliği sağlamaktadır. Ürünler otomatik eşleşme şansını da kullanıcılara sunmaktadır. Kulak içi algılama özelliği de ürün kullanımında oldukça başarılı bir özellik olmuştur. Kulaklığı takıp çıkarma işlemini gerçekleştirdiğinizde otomatik olarak müzik kendini durdurmaktadır. Kulaklığı tekrardan takar takmaz müzik keyfine kesintisiz olarak devam edebileceksiniz. Tek dokunuşla yapabileceğiniz çeşitli işlemler de bulunmaktadır. Sesli asistana bağlanma, arama yanıtlama ve sonlandırma gibi özellikleri telefonunuz yakınınızda olmasa bile kulaklık aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Tasarımsal açıdan oldukça beğeni toplamayı başaran bu model donanımsal özellikleriyle de piyasa içerisinde önemli bir kitle kazanmıştır. Fiyat performans oranlarını alt üst eden bu mi True Wireless Earphones 2 Basic modeli, kullanıcı dostu bir üründür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Mi TV Box S 4K Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi TV Box S 4K Teknik ÖzellikleriXiaomi TV box S 4K,…

Xiaomi Mi Note 10 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Note 10 Teknik ÖzellikleriXiaomi Mi Note 10, geçen kasım ayı…

Xiaomi Redmi Note 9S ile Çekilen Fotoğraflar

Kullandığımız akıllı telefonlarda çekilen fotoğraflar satın aldığımız akıllı cihazların tercih edilmesinde büyük…

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition

Xiaomi Mi Watch Color Sports EditionXiaomi adlı teknolojisi üreticisi yeni modeli olan…