Xiaomi akıllı telefonlarda bulunan bir diğer ayar ise Konum Bilgisi ayarlarıdır. Bu ayarlar kullandığınız uygulamalar için önemlidir.


Son zamanlarda piyasada en çok satılan akıllı telefonların başında Xiaomi marka cihazlar gelmektedir. Hatta 2020 yılında ise birçok büyük markayı geride bırakarak ülkemizde lider durumda diyebiliriz. Haliyle birçok kullanıcıda Xiaomi marka cihaz kullanmaya başladı ve ayarları olsun yada kullanım detayları daha çok aranmaya başladı. Bizde sizler için sitemizde Xiaomi marka cihazların ayarlarını anlatmaya işinize yarayacak olan önerileri anlatmaya çalışacağız.

Xiaomi Telefonlarda Konum Bilgisini Kapatma – Konum Açma
1- Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Daha sonra ise kullandığınız işletim sistemine göre yeri değişim gösterebilir. Bizim kullandığımız Android 10 ve MIUI 11.0.11 sürümü üzerinde yapılmıştır.

2- Daha sonra ise en alt bölümden Konum bölümüne giriş yapınız. Buradan üst bölümde bulunan Konum Erişimi yazan bölümü tamamen kapatabilirsiniz.

3- Diğer bir durum ise kullandığınız uygulamalarda da ayrı ayrı konum bilgilerini kapatabilirsiniz. Bu işlem için ise Konum Erişimi altında bulunan Son Konum Talepleri bölümünden istersenizde uygulamalar bölümünden istediğiniz uygulamaların konumlarını kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Telefonlarda Çift Uygulama Açma

Xiaomi akıllı telefonlarda yazılımsal olarak farklı özellikle karşımıza gelebilir ve uygulamalardan biriside…

Xiaomi Telefonlarda SIM PIN Kodu Değiştirme

Xiaomi telefonlarda SIM PIN kodu değiştirme işlemi nasıl yapılır? Bu işlemi yapmak…

Xiaomi Redmi Note 8 Yakınlık Sensörü Sorunu ve Çözümü

Son zamanlarda en çok satılan yada rağbet gören modellerden biriside bildiğiniz gibi…

Xiaomi Telefonlarda Ses Ayarları

Bu yazımızda eğer Xiaomi marka bir cihazınız varsa Xiaomi Ses Ayarları nasıl…