Xiaomi akıllı telefonlarda yazılımsal olarak farklı özellikle karşımıza gelebilir ve uygulamalardan biriside Çift Uygulama olarak söyleyebiliriz.

Xiaomi Çift Uygulama – Xiaomi İki Uygulama Kullanma
Akıllı telefon pazarında Samsung dışında birkaç firmanın piyasaya girmesiyle bir hayli değişim oldu ve yeni özelliklere sahip olduk diyebiliriz. Özellikle Xiaomi firmasının çıkışı ile android üzerinde birçok özelliği kullanabilir olduk diyebiliriz. Bu özelliklerden biriside çift uygulama diyebiliriz. Android sisteminde olan yazılımsal özellike sayesinde seçtiğiniz uygulamalardan clone bir sistem oluşturabilir ve örnek olarak iki tane İnstagram uygulaması kullanabilir ve işlerinizi daha kolay yapabilirsiniz.

Bu işlem için Ayarlar bölümünden Uygulamalar ve daha sonra Çift Uygulamalar bölümüne giriş yapmalısınız. Daha sonra ise çift yapmak istediğiniz uygulamayı seçebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle bu özelliğin gelmesinden sonra diğer firmalarda da bu işlemi yapabilirsiniz. Tabi Android işletim sistemi ile gelen özellik sadece Xiaomi firmasına ait değil.

  • Samsung ; Ayarlar –> Gelişmiş Özellikler –> Dual Messenger
  • Xiaomi ; Ayarlar –> Çift Uygulamalar
  • Oppo ; Ayarlar –> Clone Apps (Uygulamaları Klonla)
  • Vivo ; Ayarlar –> App Clone (Uygulama Klonu)
  • Asus ; Ayarlar –> Twin Apps (İkiz Uygulamalar)
  • Huawei ve Honor ; Ayarlar –> App Twin (Uygulama İkizi)

Bu sistemi farklı cihazlarda kullanmak istiyorsanız yada sonra güncellemelere sahip olan bir akıllı telefonunuz yoksa Google Play üzerinden bu işlemi yapabilecek bir uygulama bularak çift uygulama sistemini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Xiaomi Redmi Note 7 İnternet Paylaşım Nasıl Yapılır

Android akıllı telefonlarda birçok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden en faydalı olanı yada…

Bootloader Nedir ve Xiaomi Bootloader Kilidi Nasıl Açılır

Bootloader Kilidi Nedir ? Bootloader Xiaomi akıllı telefonlarda bir kilit olarak cihaz…